SiTIME SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X
SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 24.576MHZ SMD
Datasheet Download
SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X.pdf
Availability of SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X
QUANTITY
SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X
Internal Part NumberEIS-SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSiT3808
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24.576MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)33mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X
Related LinksSIT3808AC-DF-3, SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X Details Description
Related parts for SIT3808AC-DF-33NH-24.576000X
IDC CABLE - MKR10K/MC10G/MCG10K datasheet.pdf
IC FPGA 108 I/O 132QFP datasheet.pdf
LED MIDGET FLANGE BASE 6V YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CAP CER 11PF 500V 1111 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 3.5"L X 3.25"W datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7S FIN datasheet.pdf
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 0606 datasheet.pdf
BUS TRANCEIVER 8WCSP datasheet.pdf
220UF 35V 8X11,5 datasheet.pdf