SiTIME SIT3808AI-2-33EE
SIT3808AI-2-33EE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-2-33EE
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-2-33EE.pdf
Availability of SIT3808AI-2-33EE
QUANTITY
SIT3808AI-2-33EE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-2-33EE
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-2-33EE
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-2-33EE
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-2-33EE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-2-33EE Details Description
Related parts for SIT3808AI-2-33EE
RES SMD 140 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT QC datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 25-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 2.8A 112 MOHM SMD datasheet.pdf
M803 6C 4#23 2#20 SKT RECP OM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3V 10UA datasheet.pdf