SiTIME SIT3808AI-C-18EX
SIT3808AI-C-18EX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-18EX
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-18EX.pdf
Availability of SIT3808AI-C-18EX
QUANTITY
SIT3808AI-C-18EX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-18EX
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-18EX
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-18EX
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-18EX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-18EX Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-18EX
RECT BRIDGE 1200V 90A MTK datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIBER 1.5MM THRUBEAM R1 BEND RAD datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/03/135 3.5 BK datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/5W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 500MW DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf