SiTIME SIT3808AI-C-18SE
SIT3808AI-C-18SE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-18SE
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-18SE.pdf
Availability of SIT3808AI-C-18SE
QUANTITY
SIT3808AI-C-18SE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-18SE
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-18SE
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-18SE
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-18SE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-18SE Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-18SE
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT-PROT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ16B datasheet.pdf
CONTROLLER AREA IONIZER ER-X datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 210MA 2.2 OHM datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 50MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf