SiTIME SIT3808AI-C-25EY
SIT3808AI-C-25EY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-25EY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-25EY.pdf
Availability of SIT3808AI-C-25EY
QUANTITY
SIT3808AI-C-25EY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-25EY
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-25EY
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-25EY
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-25EY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-25EY Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-25EY
IC ADC 12BIT DUAL 250KSPS 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 530MA 240 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RDL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf