SiTIME SIT3808AI-C-25NZ
SIT3808AI-C-25NZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-25NZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-25NZ.pdf
Availability of SIT3808AI-C-25NZ
QUANTITY
SIT3808AI-C-25NZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-25NZ
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-25NZ
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-25NZ
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-25NZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-25NZ Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-25NZ
IC FLASH 2MBIT 70NS 32VSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 30A ISOTOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf