SiTIME SIT3808AI-C-28SB
SIT3808AI-C-28SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-28SB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-28SB.pdf
Availability of SIT3808AI-C-28SB
QUANTITY
SIT3808AI-C-28SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-28SB
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-28SB
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-28SB
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-28SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-28SB Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-28SB
PROGRAMMER PRODUCTION ISP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 13 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 80MSPS 32LFCSP datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 220K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK POS DIL FEMALE datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
TRANSF 600 SPLIT SEC .90MA TEL datasheet.pdf
MICRO 31C S 36" YEL JACKS datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf