SiTIME SIT3808AI-C-33NG
SIT3808AI-C-33NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-33NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-33NG.pdf
Availability of SIT3808AI-C-33NG
QUANTITY
SIT3808AI-C-33NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-33NG
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-33NG
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3808
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-33NG
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-33NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-33NG Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-33NG
COVER D-SUB 37-M COND (1000PCS) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
SENS 100PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
DL SW PNT FLOATSW 200MM TOTAL L datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MOUNT RECT CAPACITORS 0.090" datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
Stereo 100 W PWM Amplifier Reference Design IC datasheet.pdf