SiTIME SIT3808AI-D-18SE
SIT3808AI-D-18SE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-D-18SE
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-D-18SE.pdf
Availability of SIT3808AI-D-18SE
QUANTITY
SIT3808AI-D-18SE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-D-18SE
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-D-18SE
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-D-18SE
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-D-18SE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-D-18SE Details Description
Related parts for SIT3808AI-D-18SE
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
RES 600 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MIXER 400MHZ-3.8GHZ DWN 16QFN datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 1.5MH 2.4A SMD datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 504W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf