SiTIME SIT3808AI-D-28NM
SIT3808AI-D-28NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-D-28NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-D-28NM.pdf
Availability of SIT3808AI-D-28NM
QUANTITY
SIT3808AI-D-28NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-D-28NM
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-D-28NM
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)