SiTIME SIT3809AC-2-33NM
SIT3809AC-2-33NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-2-33NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-2-33NM.pdf
Availability of SIT3809AC-2-33NM
QUANTITY
SIT3809AC-2-33NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-2-33NM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-2-33NM
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-2-33NM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-2-33NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-2-33NM Details Description
Related parts for SIT3809AC-2-33NM
CONN RING 10-12 AWG #8 PIDG datasheet.pdf
IC 0.3A PWR DIST SWITCH 14HTSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMC datasheet.pdf
RSM16RS 24 VDC COM+VE SC/SC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf