SiTIME SIT3809AC-C-18EE
SIT3809AC-C-18EE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-18EE
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-18EE.pdf
Availability of SIT3809AC-C-18EE
QUANTITY
SIT3809AC-C-18EE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-18EE
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-18EE
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-18EE
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-18EE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-18EE Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-18EE
LAMP FILAMENT 16MM 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .06W 45MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
500 TB PLU PLU R/HOLE datasheet.pdf
CAP CER 82PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf