SiTIME SIT3809AC-C-18EM
SIT3809AC-C-18EM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-18EM
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-18EM.pdf
Availability of SIT3809AC-C-18EM
QUANTITY
SIT3809AC-C-18EM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-18EM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-18EM
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-18EM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-18EM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-18EM Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-18EM
CONN HEADER 50POS 6.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
FILTER SAW 836.5MHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
IC BATTERY CHRGR NOTEBOOK 28-QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 30A D2PAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 10A TO-268 datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 85POS datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf