SiTIME SIT3809AC-C-18NG
SIT3809AC-C-18NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-18NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-18NG.pdf
Availability of SIT3809AC-C-18NG
QUANTITY
SIT3809AC-C-18NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-18NG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-18NG
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-18NG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-18NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-18NG Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-18NG
CONN HEADER 22POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 1A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 16.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 26MM datasheet.pdf
CONN RECEPT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf