SiTIME SIT3809AC-C-25NB
SIT3809AC-C-25NB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-25NB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-25NB.pdf
Availability of SIT3809AC-C-25NB
QUANTITY
SIT3809AC-C-25NB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-25NB
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-25NB
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-25NB
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-25NB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-25NB Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-25NB
CONN COVER METAL 90POS TOP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
COVER datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 66POS datasheet.pdf
THYRISTOR PHASE ISO247 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DLAY 300V .300A datasheet.pdf