SiTIME SIT3809AC-C-33EX
SIT3809AC-C-33EX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-33EX
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-33EX.pdf
Availability of SIT3809AC-C-33EX
QUANTITY
SIT3809AC-C-33EX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-33EX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-33EX
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-33EX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-33EX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-33EX Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-33EX
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 33 OHM 16DIP datasheet.pdf
IC BATT MON TRPL 5% 12TQFN datasheet.pdf
IC CTRLR SYNC BUCK 8BIT 40-LFCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 840MA 66 MOHM datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROGRAMMABLE datasheet.pdf
IC REG BOOST CTRLR datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS datasheet.pdf