SiTIME SIT3809AC-C-33NM
SIT3809AC-C-33NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-33NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-33NM.pdf
Availability of SIT3809AC-C-33NM
QUANTITY
SIT3809AC-C-33NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-33NM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-33NM
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-33NM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-33NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-33NM Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-33NM
RES ARRAY 3 RES 820K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS 7NPN DARL 100V 0.5A 16SO datasheet.pdf
CIRCULAR datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 50A 12V datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MINI CON-X GROMMET LONG datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 100V SCREW datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf