SiTIME SIT3809AC-D-18NH
SIT3809AC-D-18NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-D-18NH
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-D-18NH.pdf
Availability of SIT3809AC-D-18NH
QUANTITY
SIT3809AC-D-18NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-D-18NH
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-D-18NH
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-D-18NH
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-D-18NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-D-18NH Details Description
Related parts for SIT3809AC-D-18NH
CONN TERM FEMALE 16AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A TO-220AB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HDR STR DR. 100 POL GP-2-P3S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 5K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC PCIE BUFFER 100MHZ 32QFN datasheet.pdf