SiTIME SIT3809AC-D-25NG
SIT3809AC-D-25NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-D-25NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-D-25NG.pdf
Availability of SIT3809AC-D-25NG
QUANTITY
SIT3809AC-D-25NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-D-25NG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-D-25NG
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-D-25NG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-D-25NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-D-25NG Details Description
Related parts for SIT3809AC-D-25NG
CONN TERM MALE 16AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A DPAK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 160W datasheet.pdf
CONN HEADER .156" 2POS SNGL TIN datasheet.pdf
IC UHF RCVR 315 434MHZ 24-LQFP datasheet.pdf
LED LEDNIUM COOL WHT 5800K 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf