SiTIME SIT3809AC-D-25NY
SIT3809AC-D-25NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-D-25NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-D-25NY.pdf
Availability of SIT3809AC-D-25NY
QUANTITY
SIT3809AC-D-25NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-D-25NY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-D-25NY
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-D-25NY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-D-25NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-D-25NY Details Description
Related parts for SIT3809AC-D-25NY
SW SNAP SPDT HINGE SILV QC 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
IC CLOCK CHIP PROGR AMDK7 48SSOP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG RED 100' datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER RED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf