SiTIME SIT3809AC-D-28NG
SIT3809AC-D-28NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-D-28NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-D-28NG.pdf
Availability of SIT3809AC-D-28NG
QUANTITY
SIT3809AC-D-28NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-D-28NG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-D-28NG
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-D-28NG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-D-28NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-D-28NG Details Description
Related parts for SIT3809AC-D-28NG
TRANS PNP 140V 4A SOT-223 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.93V VTH 8-SOIC datasheet.pdf
IC MONITOR DUAL SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
IC FIFO SS 2048X36 7-5NS 128TQFP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YELLOW/YELLOW datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.8A SOT-23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
LAMP INCAND G3-1/2 BAY BASE LP datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf