SiTIME SIT3809AC-G-18NX
SIT3809AC-G-18NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-18NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-18NX.pdf
Availability of SIT3809AC-G-18NX
QUANTITY
SIT3809AC-G-18NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-18NX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-18NX
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-18NX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-18NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-18NX Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-18NX
CONN SPRING 9POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
RES MO 2W 110K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 16A POWERPAIR datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 6CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO-214A datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf