SiTIME SIT3809AC-G-25NG
SIT3809AC-G-25NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-25NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-25NG.pdf
Availability of SIT3809AC-G-25NG
QUANTITY
SIT3809AC-G-25NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-25NG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-25NG
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-25NG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-25NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-25NG Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-25NG
RES 15K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
XMITTER KEYFOB 315MHZ 4 BUTTON datasheet.pdf
CBL 17POS 0.5MM JMPR TYPE A 5" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A TO263-5 datasheet.pdf
FIXED IND 62.5UH 8A 21 MOHM TH datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf