SiTIME SIT3809AC-G-25NY
SIT3809AC-G-25NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-25NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-25NY.pdf
Availability of SIT3809AC-G-25NY
QUANTITY
SIT3809AC-G-25NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-25NY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-25NY
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-25NY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-25NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-25NY Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-25NY
IC MEM FIFO 2048X9 50NS 32-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 24SGL 3.18MM datasheet.pdf
RES 2.84K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES 10K OHM TO236-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TF31-40/13 3-1 HEAT SHRINK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf