SiTIME SIT3809AC-G-28NG
SIT3809AC-G-28NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-28NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-28NG.pdf
Availability of SIT3809AC-G-28NG
QUANTITY
SIT3809AC-G-28NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-28NG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-28NG
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-28NG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-28NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-28NG Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-28NG
RES SMD 174K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.012 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 11VC 8SOIC datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
HD-BNC TO 1.0/2.3 STRT PLUG 18" datasheet.pdf