SiTIME SIT3809AC-G-28NX
SIT3809AC-G-28NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-28NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-28NX.pdf
Availability of SIT3809AC-G-28NX
QUANTITY
SIT3809AC-G-28NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-28NX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-28NX
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-28NX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-28NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-28NX Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-28NX
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A SOT25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 10MM datasheet.pdf
TAPE COP FOIL 50.8MM CIRC 100/PK datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 90NS 100FPBGA datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf