SiTIME SIT3809AC-G-33SX
SIT3809AC-G-33SX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-33SX
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-33SX.pdf
Availability of SIT3809AC-G-33SX
QUANTITY
SIT3809AC-G-33SX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-33SX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-33SX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-33SX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-33SX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-33SX Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-33SX
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
SENSR OPTO REFL 100MM WIRE AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
2M ST ML EXT THD 90 DEG FM INT datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 68 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CBLE DUBBING STEREO 3.5MM M-M 6' datasheet.pdf