SiTIME SIT3809AI-2-18NY
SIT3809AI-2-18NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-18NY
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-18NY.pdf
Availability of SIT3809AI-2-18NY
QUANTITY
SIT3809AI-2-18NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-18NY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-18NY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-18NY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-18NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-18NY Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-18NY
CAP FILM 0.22UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 16-DIP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 5V SAMPLING 28SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.5A 6MLF datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 26AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 3.47A 45 MOHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf