SiTIME SIT3809AI-2-18NY
SIT3809AI-2-18NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-18NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-18NY.pdf
Availability of SIT3809AI-2-18NY
QUANTITY
SIT3809AI-2-18NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-18NY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-18NY
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-18NY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-18NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-18NY Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-18NY
TRANSMTR RF 900MHZ 8PAR/120SRLCH datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 2% 50VDC 1210 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V CH 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 390MA 2.51 OHM datasheet.pdf
RES 22K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 110MA 2.9 OHM SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf