SiTIME SIT3809AI-2-28NY
SIT3809AI-2-28NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-28NY
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-28NY.pdf
Availability of SIT3809AI-2-28NY
QUANTITY
SIT3809AI-2-28NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-28NY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-28NY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-28NY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-28NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-28NY Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-28NY
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SW RTRY DP 1/4A .5-.75" SLDR 28V datasheet.pdf
OSC 49.152MHZ SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CBL STR FMAL-R/A FMALE 3POS 12' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 2PF 50V RADIAL datasheet.pdf