SiTIME SIT3809AI-2-28SB
SIT3809AI-2-28SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-28SB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-28SB.pdf
Availability of SIT3809AI-2-28SB
QUANTITY
SIT3809AI-2-28SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-28SB
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-28SB
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-28SB
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-28SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-28SB Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-28SB
DIODE GEN PURP 1KV 16A DO203AA datasheet.pdf
CONN HD ARRAY195POS MALE GOLD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf