SiTIME SIT3809AI-2-28SY
SIT3809AI-2-28SY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-28SY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-28SY.pdf
Availability of SIT3809AI-2-28SY
QUANTITY
SIT3809AI-2-28SY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-28SY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-28SY
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-28SY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-28SY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-28SY Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-28SY
CONN HEADER 30POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
SIDAC SYM 1CHP 120V 1000A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
UPS 300VA 180W 3OUT TOWER datasheet.pdf
RES 34.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
6800UF 16V 16X31MM 105C 3000H datasheet.pdf