SiTIME SIT3809AI-C-18SH
SIT3809AI-C-18SH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-18SH
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-18SH.pdf
Availability of SIT3809AI-C-18SH
QUANTITY
SIT3809AI-C-18SH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-18SH
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-18SH
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-18SH
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-18SH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-18SH Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-18SH
IC OPAMP GP 500KHZ 8CDIP datasheet.pdf
PHONE HI-D JACK .25" 2COND PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS HOUSING 2.54MM datasheet.pdf
LED IND 8MM YELLOW 12V datasheet.pdf
RES 277K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 360MA 750 MOHM datasheet.pdf