SiTIME SIT3809AI-C-25EH
SIT3809AI-C-25EH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-25EH
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-25EH.pdf
Availability of SIT3809AI-C-25EH
QUANTITY
SIT3809AI-C-25EH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-25EH
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-25EH
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-25EH
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-25EH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-25EH Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-25EH
BACKSHELL DB50 GREY PLASTIC datasheet.pdf
FILTER SAW BNDPASS 43.75MHZ 5SIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 400MW ALF2 datasheet.pdf
IC TXRX RS-485 LDO/CTRL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf