SiTIME SIT3809AI-C-25SM
SIT3809AI-C-25SM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-25SM
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-25SM.pdf
Availability of SIT3809AI-C-25SM
QUANTITY
SIT3809AI-C-25SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-25SM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-25SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-25SM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-25SM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-25SM Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-25SM
TERM BLOCK 24-12AWG GREEN/YELLOW datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LATCH OCT TRANSP D 20-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 7.1A TO220FP datasheet.pdf
14CC PICOFLEX 100MM LONG datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.050 34 POS datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 250MHZ 10UMAX datasheet.pdf