SiTIME SIT3809AI-C-33NH
SIT3809AI-C-33NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-33NH
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-33NH.pdf
Availability of SIT3809AI-C-33NH
QUANTITY
SIT3809AI-C-33NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-33NH
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-33NH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-33NH
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-33NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-33NH Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-33NH
CIR BRKR THRMMAG 3A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 10A 125V datasheet.pdf
KIT SAMPLE OPT MOUSE ADNS-5000 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 6POS 5MM R/A BK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC 2220 datasheet.pdf
ARBOR PRESS ASSY/87031 4 datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 16A 45V TO-220AC datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf