SiTIME SIT3809AI-D-18NG
SIT3809AI-D-18NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-18NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-18NG.pdf
Availability of SIT3809AI-D-18NG
QUANTITY
SIT3809AI-D-18NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-18NG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-18NG
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-18NG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-18NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-18NG Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-18NG
FIXED IND 330UH 1.72A 315 MOHM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 100W D 56TSSOP datasheet.pdf
CONN CABLE ASSEMBLY SFP M-M 1M datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf