SiTIME SIT3809AI-D-18SM
SIT3809AI-D-18SM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-18SM
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-18SM.pdf
Availability of SIT3809AI-D-18SM
QUANTITY
SIT3809AI-D-18SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-18SM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-18SM
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-18SM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-18SM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-18SM Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-18SM
RES ARRAY 7 RES 200 OHM 14DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 5POS datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 43.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR .100" TIN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf