SiTIME SIT3809AI-D-18SM
SIT3809AI-D-18SM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-18SM
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-18SM.pdf
Availability of SIT3809AI-D-18SM
QUANTITY
SIT3809AI-D-18SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-18SM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-18SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-18SM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-18SM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-18SM Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-18SM
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1.5W 5025 datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
TOOL CABLE STRIPPER OPTIMATE datasheet.pdf
IC GAS GAUGE LITH-ION 16-SOIC datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG NATURAL 5000' datasheet.pdf
RES 117K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 2.5 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 55A AC/DC datasheet.pdf