SiTIME SIT3809AI-D-25EY
SIT3809AI-D-25EY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-25EY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-25EY.pdf
Availability of SIT3809AI-D-25EY
QUANTITY
SIT3809AI-D-25EY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-25EY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-25EY
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-25EY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-25EY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-25EY Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-25EY
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf