SiTIME SIT3809AI-D-33EE
SIT3809AI-D-33EE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-33EE
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-33EE.pdf
Availability of SIT3809AI-D-33EE
QUANTITY
SIT3809AI-D-33EE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-33EE
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-33EE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-33EE
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-33EE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-33EE Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-33EE
CONN HOUSING COMMONING 10POS datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 100' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 40W datasheet.pdf
CONN RECEPT 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf