SiTIME SIT3809AI-D-33EZ
SIT3809AI-D-33EZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-33EZ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-33EZ.pdf
Availability of SIT3809AI-D-33EZ
QUANTITY
SIT3809AI-D-33EZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-33EZ
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-33EZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-33EZ
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-33EZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-33EZ Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-33EZ
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SATA SYST PLUG VERT W/ PEG (G/F) datasheet.pdf
CONN EDGE .050 110POS DR TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
MCVR 1 5/ 2-ST-3 81 CN2 BD2X50 datasheet.pdf
TV 29C 29#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf