SiTIME SIT3809AI-G-25SG
SIT3809AI-G-25SG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-G-25SG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-G-25SG.pdf
Availability of SIT3809AI-G-25SG
QUANTITY
SIT3809AI-G-25SG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-G-25SG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-G-25SG
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-G-25SG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-G-25SG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-G-25SG Details Description
Related parts for SIT3809AI-G-25SG
MOSFET N-CH 60V 20A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 750K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC VERT 17POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 75.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 2.6A TO252-3 datasheet.pdf