SiTIME SIT3809AI-G-25SY
SIT3809AI-G-25SY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-G-25SY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-G-25SY.pdf
Availability of SIT3809AI-G-25SY
QUANTITY
SIT3809AI-G-25SY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-G-25SY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-G-25SY
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-G-25SY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-G-25SY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-G-25SY Details Description
Related parts for SIT3809AI-G-25SY
IC VOLT DETECT LP 2.50V SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 100PSI datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 4CH 38-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.02% 1/10W 1505 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 10POS datasheet.pdf