SiTIME SIT3809AI-G-25SZ
SIT3809AI-G-25SZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-G-25SZ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-G-25SZ.pdf
Availability of SIT3809AI-G-25SZ
QUANTITY
SIT3809AI-G-25SZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-G-25SZ
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-G-25SZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-G-25SZ
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-G-25SZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-G-25SZ Details Description
Related parts for SIT3809AI-G-25SZ
RES SMD 34.8K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SHROUD DOUBLE datasheet.pdf
HEADER 28POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 200MW SMINI2 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.7V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
IC CONTROLLER POE 38-QFN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT SKT datasheet.pdf