SiTIME SIT3809AI-G-28NY
SIT3809AI-G-28NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-G-28NY
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-G-28NY.pdf
Availability of SIT3809AI-G-28NY
QUANTITY
SIT3809AI-G-28NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-G-28NY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-G-28NY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-G-28NY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-G-28NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-G-28NY Details Description
Related parts for SIT3809AI-G-28NY
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 150V 25A TO-3 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL R-R 16-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 22MA 100 OHM SMD datasheet.pdf