SiTIME SIT3821AC-1B-25NZ
SIT3821AC-1B-25NZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1B-25NZ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-1B-25NZ.pdf
Availability of SIT3821AC-1B-25NZ
QUANTITY
SIT3821AC-1B-25NZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1B-25NZ
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1B-25NZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1B-25NZ
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1B-25NZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1B-25NZ Details Description
Related parts for SIT3821AC-1B-25NZ
IC FLASH 256KBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN SOCKT IDC 14POS W/O KEY TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 2.32 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SCR FAST SW 475A 600V TO-200AC datasheet.pdf