SiTIME SIT3821AC-1C-25NH
SIT3821AC-1C-25NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1C-25NH
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-1C-25NH.pdf
Availability of SIT3821AC-1C-25NH
QUANTITY
SIT3821AC-1C-25NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1C-25NH
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1C-25NH
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1C-25NH
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1C-25NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1C-25NH Details Description
Related parts for SIT3821AC-1C-25NH
LED SS QUAD YELLOW DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
KIT EVAL FOR LT SERIES 315MHZ datasheet.pdf
CAP CER 10UF 35V X6S 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf