SiTIME SIT3821AC-1C-33NE
SIT3821AC-1C-33NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1C-33NE
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AC-1C-33NE.pdf
Availability of SIT3821AC-1C-33NE
QUANTITY
SIT3821AC-1C-33NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1C-33NE
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1C-33NE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1C-33NE
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1C-33NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1C-33NE Details Description
Related parts for SIT3821AC-1C-33NE
CONN HEADER 9POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 310MA SOT23 datasheet.pdf
TEST LEAD 20AWG 5000V RED datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 16SKT SLD CUP datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf
MODEL 111 TAP SWITCH 15A 125V datasheet.pdf