SiTIME SIT3821AC-1C-33NE
SIT3821AC-1C-33NE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1C-33NE
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AC-1C-33NE.pdf
Availability of SIT3821AC-1C-33NE
QUANTITY
SIT3821AC-1C-33NE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1C-33NE
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1C-33NE
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1C-33NE
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1C-33NE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1C-33NE Details Description
Related parts for SIT3821AC-1C-33NE
CONN PC PIN CIRC .125DIA TINLEAD datasheet.pdf
RES SMD 2.61M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 125V datasheet.pdf
MICRO 15POS SKT 36" datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS CABLE PIN datasheet.pdf